Divlje guske - (priča o napasti) Novo!

lav_clipartGospodar i sluga išli u lov na divlje guske. Šetajući razgovarali o duhovnim stvarima. Sluga je govorio o tome da ga Đavao stalno napastuje, da ima problema s njim, prisilnih misli. Gospodar se na to iznenadio i rekao da on nema nikakvih problema, da ga Đavao nije nikada napadao, i da mu nije jasno kako to da ih sluga ima. Sluga mu tada reče usporedbu. To je poput našeg lova na guske. Kada vi prestanete pucati na guske ja potrčim i počnem motkom udarati one koje nisu mrtve, jer nisam siguran da neće odletjeti. One koje su mrtve njih ne diram jer sam siguran da neće odletjeti. Tako je i s vama - vi ste mrtvi i vas Đavao ne dira jer ste njegovi. Mene stalno udara motkom i napada jer nisam njegov. Đavao se opisuje kao ljuti lav koji reži. On može i ugristi, ali samo kad mu dopustimo. On je svezan na lancu i može ići tako daleko koliko mu dopustimo. Mi ga svojom molitvom, dobrim djelima vežemo, uostalom Krist ga je svezao svojom žrtvom na križu i on nam ne može ništa ukoliko mu mi to ne dopustimo. Dopuštamo mu da nas udara kad god povjerujemo u laži koje nam on nameće u mislima. Svako loše mišljenje koje imamo o drugima, sebi i Bogu su svakako djelo Đavla jer nas on hoće udaljiti od Boga.

Ažurirano: 21. 11. 2019.

Osmi dan - priča B. Ferrera

Sutradan dođe Bog vidjeti što je stvorio. Možda treba nešto popraviti... Na obalama rijeka bilo je sivog, zelenog i šarenog kamenja. Pod zemljom je također bilo kamenja, ali ono je bilo skriveno i zatrpano.

27 životnih pravila

Da tijelo bude u formi:

1. sreca_ilustracijaDržat ću se tjednog dana odmora. 2. Spavat ću dovoljno dugo svake noći. 3. Radit ću svakog dana. 4. Izbjegavat ću gubiti energiju: -pretjeranim pričama, mudrovanjima i strahovima -neprestanim razmišljanjem o poslu - stresom na poslu. 5. Brinut ću se o svom zdravlju kao o daru za koji ću morati odgovarati. 6. Držat ću se pravila zdravog življenja. 7. Koristit ću godišnji odmor, što znači: - promjenu svakodnevice, - potpuno odricanje od posla na radnome mjestu u mislima i djelima, - ugodnu tjelovježbu i igru, - dnevno proučavanje nepoznatog, - dnevno bavljenje duhovnim stvarima.

Za umni rast:

1. Svake ću godine napraviti plan za poticanje umnog napretka.
  2. Taj ću plan odlučno slijediti.
  3. Temeljito ću proučiti jedno poglavlje iz Biblije.
  4. Podrobno ću istražiti znanstveno područje vezano s mojim poslom.
  5. Njegovat ću istraživački životni pristup i opažati stvari oko sebe.
  6. Koristit ću se prilikama za koristan razgovor s drugim ljudima.
  7. Napravit ću jednostavan plan za bilješke o pročitanim knjigama, razgovorima ili razmišljanjima.
  8. Zabilježit ću ono što zahtijeva dodatno proučavanje.
  9. Napisat ću nešto što zahtijeva dodatno proučavanje (članak, seminarski rad).
  10. Povezat ću se s ljudima koje nazivaju pametnima.

Za duhovni rast:

1. Težit ću dugoročnim planovima za poticanje svoga duhovnog života.
  2. Potrošit ću s vremena na vrijeme pola dana na razmišljanje o svom duhovnom stanju.
  3. Neću nikada propuštati jutarnju molitvu.
  4. Učinit ću sve za poticanje svojeg molitvenog života.
  5. Isplanirat ću tihi čas s Bogom svakog dana.
  6. Redovito ću proučavati Bibliju.
  7. Pročitat ću s vremena na vrijeme neko duhovno štivo.
  8. U crkvu ću odlaziti redovito.
  9. Hrabro ću se boriti protiv grijeha svake vrste - a osobito ''malih grijeha''.
  10. Suosjećat ću s bližnjima u njihovim nevoljama i pokušati im pomoći.

John R. Mott

Kumba Mela, indijski vjerski festival koji traje mjesec dana, najveće je okupljalište ljudi koji svijet poznaje.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)