O parovima Novo!

srce_ljubav_clipartPriča se da je neka rimska patrona jednog dana pitala učenog rabina Jossi ben Chalaftu: „Što Bog radi tijekom dana?“ Mudri je rabin dosjetljivo odgovorio na izazov: „Pokušava spajati razne parove. Odlučuje tko će se sve vjenčati.“ „Baš ništa izuzetno. To mogu i ja učiniti. Mogu spojiti na stotine parova.“ Rabin je ušutio. Patrona je ušla u dvor, odabrala stotinu svojih robova i ropkinja i odredila tko će se s kime oženiti. Tijekom noći čule su se razne svađe, pa i udaranja. Ujutro su se mnogi potužili gospodarici. Jedna je imala razbijen nos, drugome je oko bilo poplavilo, treća je imala ogrebano lice. Patrona je tada dala pozvati rabina Jossia, ispričala mu događaj i zaključila: „Imao si pravo. Vidim da samo Bog može spajati bračne parove.“ A tada se čuo glas odozgor: „Ni meni to nije baš lako!“

narodna pripovjetka

Ažurirano: 22. 11. 2019.

Majmunska posla - priča o oponašanju
majmun_animacijaUmoran trgovački putnik odloži vreću punu pamučnih kapa, i zaspe usred šume pune majmuna. Kad se probudio, našao je praznu vreću, a mnoge majmune s kapama po drveću. Kako ponovno kape dobiti natrag? Trčati za majmunima? Ne, to je pothvat očajnika. Privući ih čime? Ne, to je uzaludan trud. Prijetiti? Svi bi pobjegli. Nakon podosta muke i domišljanja trgovac se naljuti i bijesno baci svoju kapu na tlo. I gle – majmuni učiniše isto! I tako je trgovac dobio natrag svoje kape. Nastoj u životu slijediti samoga sebe, a ne, poput majmuna, oponašati druge! autor nepoznat
Kako raditi bolje
rad_ilustracija1. NE RADI VIŠE STVARI ISTODOBNO! 2. SHVATI PROBLEM! 3. NAUČI SLUŠATI! 4. NAUČI POSTAVLJATI PITANJA! 5. RAZLIKUJ BITNO OD NEBITNOG! 6. PRIHVATI PROMJENU KAO NEIZBJEŽNU! 7. PRIZNAJ POGRJEŠKE! 8. GOVORI JEDNOSTAVNO! 9. BUDI SMIREN! 10. SMIJEŠI SE!

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Na satu vjeronauka. – Koji su grijesi propusta? – Oni koje smo zaboravili učiniti!

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)