Jedna ali stvarno dobra stvar Novo!

bicikla-djecak-animacijaLiječnik je nemoćno slijegao ramenima: kod pacijenta ne opažaju se nikakvi znakovi poboljšanja. Već deset dana nije reagirao na lijekove. Bezvoljno ispružen na bolesničkom krevetu, izgledao je kao da se više ne želi boriti za život. Sljedećega je dana liječnik ponovno obišao pacijenta. Iznenadio se. Sve vrijednosti bile su u granicama normale. Starac je sjedio naslonjen na jastuk, a lice mu je dobivalo boju koja ulijeva nadu. Što se dogodilo? Jučer smo se bojali za vaš život, a danas...? Starac se nasmiješio. Dugo je klimao glavom, a zatim priznao: "Imate pravo. Nešto se dogodilo. Jučer me posjetio unuk i rekao: Djede, moraš kući. Pokvario mi se bicikl." Stvarno dobra stvar!

Pregleda: 1907 Pregleda
Ažurirano: 11. 12. 2019.

Razlika između magarca i čovjeka

Dosadi magarcu neprestano tegliti, pa stane i počne njakati: Svega mi je dosta! Ovako više ne ide. Cijeli dan nosim teret i mučim se, a to nitko ne cijeni. Dok ja radim i patim, drugi se smiju i pjevaju. Ma koliko radio, opet me tuku i rugaju mi se. Nije život samo rad i batina.

Bog u kojega ne vjerujem

Bog_Stvoritelj_MichelangeloNe vjerujem i nikada neću vjerovati:

- U Boga koji traži da ga se ljudi boje

- U Boga vrača i čarobnjaka

- U Boga koji bi sprečavao ljudski razum u njegovu traženju

- U Boga koji bi postao monopol jedne Crkve, jedne rase, kulture ili kaste

- U Boga djeda koga se može iskorištavati

- U Boga komu ne bi trebao čovjek

- U Boga suca koji sudi uvijek sa zakonikom u ruci

- U Boga samotnika

- U Boga koji se može rastumačiti filozofijom

- U Boga koji priječi čovjeku da raste, da osvaja, da se preobrazuje, da se razvija dotle da postane "gotovo kao Bog"

- U Boga koji od čovjeka, zato što vjeruje, zahtijeva da se odrekne da bude čovjek

- U Boga koji kaže "platit ćeš ti meni"

- U Boga koji se koji put kaje što je ljudima dao slobodu

- U Boga koji se zadovoljava da čovjek kleči čak i ako ne radi

- U Boga opijum za obnovu zemlje i nadu samo za budući život

- U Boga onih koji misle da ljube Boga zato što ne ljube nikoga

- U Boga komu se sviđaju oni koji uvijek govore "sve je u redu"

- U Boga koji opravdava rat

- U Boga koji daje prednost bogatima

- U Boga koji ne spasava one koji ga nisu upoznali, ali koji su ga željeli i tražili

- U Boga koji se zaručuje s politikom

- U Boga koji koji zemlju i stvari što ih čovjek voli uništava umjesto da ih preobrazi

- U Boga koji ne bi bio misterij, koji ne bi bio veći od nas

- U Boga koji bi zauvijek uništio naše tijelo mjesto da ga uskrisi

- U Boga za koga ljudi vrijede ne po onom što jesu, nego po onomu što imaju ili predstavljaju

- U Boga koji ne bi bio ljubav i koji ne bi znao pretvoriti ljubav u ono što treba

- U Boga u kog se ne bih mogao pouzdati i onda kad zakažu sve nade...

J. Arias, svećenik

Ispred ikone Marijina Navještenja na otoku Tinos u Grčkoj mora jednom u životu proći svaki Rom pravoslavne vjere. Glavnom ulicom do svetišta, 800 metara prolaze uglavnom na koljenima ili puzeći. Katolici ovo pravoslavno svetište nazivaju Egejskim Lurdesom.

“Velečasni, mogu li spasiti dušu ako za crkvu dam 10 000 kuna?” – pita škrtac na umoru. “Nisam siguran, ali ja bih na Vašem mjestu pokušao.”

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)