Vjeronauk - nedjelja Novo!

farmer_animacijaNeki je seljak kudio susjeda što gubi vrijeme odlazeći u crkvu umjesto da radi nešto korisno. Ovaj mu odgovori: “Što bi rekao da ja ako imam sedam kuna usput nekom siromahu dam šest?” Da siromah mora biti za hvalan zbog primljenog dara. “A ako bi taj, umjesto da mi zahvali, tražio i sedmu kunu?” upita pobožni susjed. “Ma, zaslužio je batine, a ne novac!” Ali ti baš tako radiš! Bog ti je dao šest dana za rad, a sedmi za odmor i zahvaljivanje. A ti, umjesto da ga poštuješ zbog primljenog, želiš mu ukrasti i taj sedmi dan.
Ažurirano: 30. 11. -0001.

Škrinjica želja

U jednoj trgovini starinama nalazila se na vrhu police zaboravljena škrinja. Godinama je stajala tamo, sve dok je jednoga dana, prilikom čišćenja, nisu pronašli. Ni sam vlasnik trgovine nije se sjećao da ju je ikad vidio. Kad su je očistili od prašine, vidješe da na poklopcu piše „Škrinjica želja“.

Životna filozofija

[caption id="attachment_2493" align="alignleft" width="179"]Bill_Gates Bill_Gates - materijano najbogatiji čovjek na svijetu[/caption]

Ne moraš odgovarati na pitanja; samo pročitaj tekst do kraja i shvatit ćeš pouku.

1. Nabroji pet najbogatijih ljudi na svijetu. 2. Nabroji zadnjih pet pobjednika u golfu. 3. Nabroji imena zadnjih pet Miss America. 4. Nabroji deset ljudi koji su dobili Nobelovu ili Pulitzerovu nagradu. 5. Nabroji dobitnike Oscara za najboljeg glumca i glumicu u zadnjih pet godina. I, kakav je rezultat? Ovo nisu gubitnici, radi se o najboljima na svom području. No, veoma mali broj ljudi pamti jučerašnje senzacije. Pljesak utihne. Nagrade izgube sjaj. Postignuća padaju u zaborav. Pohvale i povelje pokapaju se skupa s njihovim dobitnicima.

Evo još pitanja, da vidimo kako ćeš sad proći. 1. Nabroji dva učitelja koja su ti pomogla u školi. 2. Nabroji tri prijatelja koji su ti pomogli kad ti je bilo teško. 3. Nabroji petero ljudi od kojih si nešto važno naučio. 4. Razmisli o par ljudi koji su učinili da se osjećaš važnim. 5. Razmisli o petero ljudi s kojima se rado družiš.

Lakše, zar ne?

Pouka: Ljudi koji tvoj život čine drugačijim nisu oni s najviše diploma, najviše novaca ili najviše nagrada. To su ljudi kojima je stalo.

Ne brinite o mogućem smaku svijeta danas. U Australiji je vec ionako sutra!

(Charles Schultz)

Riječ u hebrejskom koja znači “korablja” upotrebljava se samo za Noinu korablju i košaru u kojoj je Mojsije plutao NIlom.

Neki dobrodušni seljak dođe kod svog župnika i požali mu se: Moj sin je otišao živjeti u grad. Ima plaću oko 300 eura. Što mislite oče, hoće li tamo živjeti kao dobar kršćanin? – Sigurno. Sa toliko novaca i ne može drugačŤije.

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)