Ekipa OŠ Sućidar iz Splita pobjednik vjeronaučne olimpijade, srednjoškolci Nadbiskupijske gimnazije na trećem mjestu

Dubrovnik 04. – 06. travnja 2013.

Nakon četiri prva mjesta, i lanjskog drugog na državnoj vjeronaučnoj olimpijadi, ekipa OŠ Sućidar iz Splita osvojila je prvo mjesto sa 99 od mogućih 100 bodova na natjecanju održanom u Dubrovniku od 4. do 6. travnja ove godine.

Predstavnici naše nadbiskupije na srednjoškolskom natjecanju, koje je održano u Dubrovniku u isto vrijeme, natjecanje su završili na trećem mjestu.

osnovna skola pobjednici 2013 vjeronauk

Na natjecanju iz vjeronauka za učenike srednjih škola pobijedila je ekipa SŠ “Hvar” iz Hvara također sa 99 od mogućih 100 bodova. Na drugom mjestu je ekipa Srednje škole Sesvete, a na trećem ekipa Nadbiskupijske klasične gimnazije “Don Frane Bulić” iz Splita. Pobjednici natjecanja su Ivana Alduk, Leonardo Budimir, Katarina Matić i Filip Tomičić, a voditelj ekipe don Ivan Čotić, vjeroučitelj u OŠ “Sućidar” iz Splita. Na drugo mjesto plasirala se ekipa OŠ “Dragutin Tadijanović” iz Zagreba, a na treće ekipa OŠ “Vladimir Nazor” iz Daruvara.

osnovna skola pobjednici 2013 vjeronauk

Sve ekipe koje su sudjelovale na natjecanju dobile su prigodne plakate i darove suorganizatora a prve tri ekipe osnovnih i srednjih škola dobile su staklene statue i medalje Vjeronaučne olimpijade.

“Sagradimo katedralu koja će biti tako velika da će svi koji je vide pomisliti da smo ludi” bio je 1401. godine moto za gradnju katedrale sv. Marije koja je izgrađena kao treća po veličini crkva u Europi.

Liječnik: “Morat ćete hitno na operaciju, sluh vam je strašno oslabio.” Župnik: “Molim vas odgodite za 3 mjeseca dok orguljašica ode u mirovinu.”

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)