Nadbiskupijska (županijska) vjeronaučna olimpijada za osnovnu i srednju školu

Dugopolje, 22. ožujka 2024.

Nadbiskupijska (županijska) vjeronaučna olimpijada održat će se 22. ožujka (petak) 2024. godine u Osnovnoj školi „Dugopolje“ u Dugopolju. Zajednički program započinje u 10 sati.

Molimo mentore da s učenicima dođu na vrijeme, makar 15 minuta ranije.

Natjecanje će se sastojati od dva dijela:

1. Pisani test – učenici pišu test pojedinačno, a bodovi se zbrajaju za cijelu ekipu.

2. Tko želi biti Isusov milijunak? – rješava se ekipno, a sudjeluje pet najboljih ekipa iz prethodna dva kruga natjecanja.

Nadbiskupija u Linzu u Austriji ponudila je besplatan download zvukova zvona triju najvažnijih crkava toga područja. Među zvonima čiji se zvuk može downloadati na mobilni telefon je i glasovito zvono Immaculata iz katedrale sv. Marije u središtu Linza.

Neki poduzetnik upitao svog župnika: Kome se trebam moliti da mi financijska dolazi rjeđe? – Najbolje sv. Bartulu! Njega su živog oderali, pa zna kako Vam je.

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)