Nova javna rasprava o građanskom odgoju

rujan 2014.

Od 18. srpnja do 19. kolovoza 2014. MZOS je otvorio novu javnu raspravu o sadržajima građanskog odgoja.

Obvezni obrazac i program građanskog odgoja možete popuniti OVDJE.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

UKLJUČIMO SE U JAVNU RASPRAVU O GRAĐANSKOM ODGOJU

Pozivamo posjetitelje naših stranica da sudjeluju u javnoj raspravi o Građanskom odgoju koju provodi MZOS od 25. travnja do 26. svibnja.

Nacrt programa i obvezni obrazac na kojem se šalju primjedbe MZOS-u možete preuzeti OVDJE. Radi upućivanja u problematiku ispunjeni obrazac udruge GROZD možete pročitati OVDJE.

Izjava Hrvatskog katoličkog društva prosvjetnih djelatnika o GOO - OVDJE. Građanski odgoj isključivo po mjeri „alternativaca“ - primjedbe o GOO predsjednika udruge Blaženi Ivan Merz možete pročitati OVDJE. Priručnik za nastavnike koji ministarstvo ne spominje u Nacrtu, a na koji se također možete osvrnuti OVDJE.

Martin Luther izvjesio je 31. listopada 1517. na vrata katedrale u Wittinbergu 95 teza o oprostima, dogmama i uređenju crkve. Zanimljivo je da ovaj događaj u svojim djelima ne spominje ni jednom jedinom riječju.

Neki poduzetnik upitao svog župnika: Kome se trebam moliti da mi financijska dolazi rjeđe? – Najbolje sv. Bartulu! Njega su živog oderali, pa zna kako Vam je.

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)