Novost na stranicama Katehetskog ureda - Susreti s Riječju

„Susreti s Riječju“ donose raznovrsne materijale koje će koristiti svim vjeroučiteljima u njihovom radu, kako u školskom vjeronauku tako i u župnoj katehezi. Radi se o nekoliko rubrika koje će zasigurno sadržajno obogatiti vjeronaučne susrete, ali i same vjeroučitelje.

To su:

• „Svjetlopisom k Riječi“ – rubrika u kojoj ćete pronaći stotinjak fotografija fra Ante Vučkovića koje možete koristiti u svojem radu, kao i radove umjetnice Karin Grenc, a nadamo se i mnogih drugih umjetnika čije ćete radove ćete moći koristiti u svom radu.
  • „O Riječi je riječ“ – rubrika gdje će se objavljivati materijali za rad s biblijskom grupom, koji će u prvom redu biti vezani uz nedjeljna misna čitanja. Bit će tu fotografija fra Ante Vučkovića, tekst fra Domagoja Runje i metodička priprema za rad koju će prirediti tim vjeroučitelja.
  • „Potaknuti Riječju“ – rubrika u kojoj će dr. sc. Nada Babić prateći crkvenu godinu objavljivati i obrađivati vrijednosno usmjerene pjesme hrvatskih pjesnika koje ćete moći koristiti za rad s različitim uzrastima.
  • „Kreativno do Riječi“  –  rubrika koja donosi različite kreativne metode rada koje se mogu koristiti u župnoj katehezi i u školskom vjeronauku, a koju će uređivati dr. sc. Magdalena Višić.
  • „Mali kutak vrijednosti“ – rubrika koju će uređivati Mario Žuvela, a namijenjena je i župnoj katehezi i školskom vjeronauku.

U Starom zavjetu samoubojstvo se nije smatralo konačnim raskidom s Bogom.

Želiš godišnji odmor? NE MOŽE! Godina ima 365 dana. Dnevno spavaš 8 sati, što godišnje iznosi 122 dana. Ostaje 243 dana. Dnevno imaš 8 sati odmora, što iznosi dodatnih 122 dana. Ostaje 121 dan. 52 dana godišnje su nedjelje, kada se ne radi i ostaje 69 dana. 52 dana godišnje su subote, kada se također ne radi i ostaje 17 dana. Dnevno imaš pola sata pauze, što godišnje iznosi 7 dana. Ostaje 10 dana. 9 dana godišnje su blagdani, pa ostaje jedan jedini radni dan. Taj dan je 1. svibnja, Praznik rada, te se na taj dan ne radi. Kako pored svega ovoga uopće možeš tražiti godišnji odmor?!?

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)