Hodočašće vjeroučitelja Splitsko-makarske nadbiskupije u Rim

Italija, 02. siječnja - 6. siječnja 2025.

Ususret Godini jubileja, Katehetski ured Splitsko-makarske nadbiskupije organizira hodočašće vjeroučitelja u Rim (Cascia - Orvieto - Ravena - Padova) od 2. siječnja do 6. siječnja 2025. godine.

Ograničeni smo brojem putnika na jedan autobus, a prednost će imati vjeroučitelji sa više vjeroučiteljskog staža.

Cijena hodočašća uz sufinanciranje Splitsko-makarske nadbiskupije iznosi 430,00 eura.

Nakon 15. listopada, formirat ćemo listu putnika i dati daljnje upute o samom plaćaju i drugim potrebnim informacijama.

Plan hodočašća:

Četvrtak, 02.01.2025..
Okupljanje ispred Splitske luke u 18:00 sati. Ukrcaj na brod (avio sjedala), noćna vožnja do Ancone.

Petak, 03.01.2025.
U jutarnjim satima dolazak u Anconu i nastavak prema gradiću Cascia, u kojem se nalazi grob sv. Rite zaštitnice nemogućih stvari. Sv. misa. Oko 12:00 sati polazak prema Rimu gdje stižemo oko 15:00 sati. Razgled: bazilika sv. Ivana Laternaskog, krstionica, sv. Stube.  Smještaj. Večera. Noćenje.

Subota, 04.01.2025. - doručak
Poslije doručka odlazak  u VATIKAN (trg, bazilika, kripte, kupola sv. Petra) u popodnevnim satima predviđeno slobodno vrijeme za osobne aktivnosti, a dan završavamo u hrvatskoj crkvi sv. Jeronima. Povratak u Rim. Večera. Noćenje.

Nedjelja, 05.01.2025. - doručak
Nakon doručka odlazak iz hotela i vožnja do ORVIETA- malog etruščanskog gradića na stijeni gdje je nastao blagdan Tijelovo i  gdje se nalazi jedna od najljepših katedrala u Italiji. Sv. misa. Oko 12:00 sati nastavak puta prema RAVENI te razgled grada po želji grupe. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

Ponedjeljak, 06.01.2025. - doručak
Poslije doručka odlazak prema Padovi te razgledavanje svetišta sv. Leopolda Mandića i svetišta sv. Ivana Padovanskog. Sv. misa. Oko 14:00 sati polazak prema Hrvatskoj te vožnja preko Venecije, Trsta, Rijeke, Zadra… dolazak u Split oko pola noći.

CIJENA ARANŽMANA  UKLJUČUJE:

• vožnja brodom avionska sjedala (SPLIT-ANCONA);
  • smještaj na bazi 3 polupansiona u dvokrevetnim ili po želji trokrevetnim sobama u dobrom hotelu;
  • prijevoz udobnim autobusom (EURO 6);
  • ulasci autobusa u sve gradove;
  • sve potrebne ulaznice (kupola, žičara i katedrala u Orvietu);
  • boravišna pristojba i sve pristojbe;
  • organizacija i stručno vodstvo.

U Bibliji je Abrahamova žena Sara opisana kao veoma lijepa u dobi od 65 godina, ali kako je doživjela 127 godina njene šezdesete odgovaraju našim tridesetim ili četrdesetim godinama.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)