Sedam ekipa iz Splitsko-makarske nadbiskupije na državnom natjecanju

Na državno natjecanje iz vjeronauka, uz dvije prvoplasirane ekipe, iz Splitsko-makarske nadbiskupije plasiralo se još pet ekipa po kriteriju izvrsnosti. To je veliko priznanje, ne samo za učenike i njihove mentore, nego i za njihove škole i cijelu Splitsko-makarsku nadbiskupiju. Državno natjecanje održat će se od 2. do  4. svibnja 2022. u Zadru.

U kategoriji osnovnih škola na državno natjecanje plasirale su se četiri ekipe:

1. Osnovna škola "Žnjan-Pazdigrad" iz Splita (mentor don Ante Čotić - 93,50 bodova)
2. Osnovna škola "Tučepi" iz Tučepi (mentorica Marina Šimić - 92,25 bodova)
3. Osnovna škola dr. Franje Tuđmana iz Brela (mentor Toni Trutin - 89,25 bodova)
4. Osnovna škola "Tin Ujević" iz Krivodola (mentorica Slava Ćelić - 86,00 bodova)

U kategoriji srednjih škola na državno natjecanje plasirale su se tri ekipe:

1. Nadbiskupijska klasična gimnazija "Don Frane Bulić" iz Splita
    (mentorica Zrinka Plenković - 98,25 bodova)
2. Gimnazija dr. Mate Ujevića iz Imotskoga (mentor Viktor Bušić - 96,50 bodova)
3. Srednja škola Ivana Lucića iz Trogira (mentorica Anita Vuletin - 91,50 bodova)

Čestitamo svim ekipama na postignutom plasmanu i želimo da budu najbolji i na državnom natjecanju!

Stanovnik Zemlje prosječno potroši 50 kg papira godišnje, a u Republici Hrvatskoj papir čini čak 27% komunalnog otpada.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)