Sveta misa za srednjoškolce i njihove profesore

Split, 24. rujna 2009.

Postalo je tradicionalno da srednjoškolski vjeroučitelji, u suradnji s Katehetskim uredom Splitsko-makarske nadbiskupije, organiziraju svečano misno slavlje za sve srednjoškolce i njihove profesore na području grada Splita prigodom početka nove školske godine.

sveta misa srednjoskolci 2009

Svečano euharistijsko slavlje upriličeno je u četvrtak 24. rujna u crkvi Gospe od Zdravlja u Splitu, a predvodio ga je generalni vikar mons. Ivan Ćubelić u koncelebraciji s predstojnikom Katehetskog ureda mr. don Josipom Perišem. Kao i svake godine, euharistijsko slavlje animirali su vjeroučitelji sa svojim učenicima.

Prinos darova i molitvu vjernika pripremili su vjeroučenici Druge splitske gimnazije dok su čitanja pripremili mladi Ekonomsko-birotehničke škole.

Cjelokupno slavlje svojom pjesmom uljepšao je VIS „Izidor“ iz župe Sv. Andrije sa splitskog Sućidra.

Obraćajući se vjeroučenicima mons. Ćubelić ih je pozvao da razvijaju sve svoje talente te tako postanu blagoslov jedni drugima, svojim roditeljima i mjesnoj Crkvi. „Na ovom svijetu svi smo mi hodočasnici a ne lutalice, jer mi imamo svoje životne ciljeve koje biramo već u srednjoj školi. Nismo slučajno na svijetu! Bog nas poznaje! Zove nas našim imenom! Mi mu trebamo odgovoriti!“ – poručio je mons. Ćubelić koji se ovom prigodom zahvalio svim roditeljima, odgajateljima, nastavnicima, profesorima i župnicima koji su svoje živote posvetili odgoju hrvatske mladosti. Riječi zahvale svima, a posebno mladima, na kraju misnog slavlja uputio je i mr. Periš izrazivši zadovoljstvo što su već treću godinu, ovom susretu, domaćini braća franjevci iz samostana i crkve Gospe od Zdravlja u Splitu.

Silvana Burilović

Ljudi su ubijali crne pijetle jer su vjerovali da se iz njih razvija zmaj ili bazilisk (biće iz bajke s pogledom koji ubija).

Jedan bračni par odlučio je ove zime provesti tjedan dana u južnim krajevima. Iz poslovnih razloga, muž je otputovao jedan dan prije svoje žene. Kada je stigao, ušao je u hotelsku sobu, izvadio svoj laptop i odmah poslao e-mail svojoj ljubljenoj supruzi. Međutim, u e-mail adresi izostavio je jedno slovo pa je e-mail stigao udovici koja je upravo pokopala svoga muža. *Ta ista upravo je pregledavala svoju poštu, kako bi eventualno pročitala sućuti svojih prijatelja i poznanika… Tada u sobu ulazi njezin sin i vidi majku kako onesvještena leži na podu. *Njegov pogled pada na monitor gdje piše: *To: moju ostalu ženu From: njenog prerano otputovalog muža Subject: stigao sam Najdraža, stigao sam. Već sam se snašao i vidim da je sve spremno za tvoj sutrašnji dolazak! Želim ti lijep put i očekujem te. S ljubavlju, tvoj muž! *P.S. Pakleno vruće je ovdje dolje!!!

Kad bogataš postane siromah, postane i učitelj. (Kineska)