Žena u kulturi provizornosti i privremenosti

• Utjecaj društva na identitet žene: feminizam i rodna ideologija
  • Identitet žene i virtualni svijet
  • Karijera, sloboda, brak i obitelj
  • Nasilje nad ženama i surogat majčinstvo
  • Društvo bez majke?
  • Brak i majčinstvo: životna svrha, ostvarenje ili ugroza žene, žena roditeljica i/ili majka
Veličina: 104.5 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Majka u Crkvi
  • Vrednovati majčinstvo i majke u Crkvi polazeći od toga da one ponajprije svjedoče svojim životom, a zatim i svojim darovima i talentima.
  • Otkriti svoje darove i talente kako bi ih, sukladno uvjetima, mogle staviti u službu župne zajednice i Crkve tako da pritom ne štete vlastitoj obitelji.
  • Istražiti moguća konkretna djelovanja u crkvenoj zajednici (molitvene zajednice, karitativno djelovanje, misijsko poslanje, volontiranje, virtualna okupljanja poput Facebook skupine i portala www.zenavrsna.com itd.)
Savez žene i života - preduvjet majčinstva
  • Ukazati na važnost prihvaćanja sebe kao žene, prihvaćanja života kao Božjega dara i življenja odgovornosti roditeljstva.
  • Otkriti svoje dostojanstvo i svoj ženski »genij« te iznaći načine da se, unatoč teškoćama, sačuva savez između žene i života u kontinuitetu njegovih faza.
  • Shvatiti da su odgovornost prema vlastitu životu i davanje pozitivnoga primjera preduvjet da bi djeca mogla nastaviti čuvati savez s Bogom i životom

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Pita Haso Muju bi li možda htio knjigu za rođendan. Mujo: ‘Nemoj knjigu, Haso – već imam jednu!’

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)