Doprinos žene Crkvi i društvu

• posvijestiti dostojanstvo i ulogu žene u Crkvi i u društvu;
  • poticati na odgovornost prema vlastitom životu i davanju pozitivnog primjera;
  • nastojati uvijek u Blaženoj Djevici Mariji tražiti uzor, model i pomoć..
Veličina: 33.97 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Žena u zrelim godinama
  • prepoznati i razviti osjećaj samopouzdanja kod žena;
  • prepoznati i doživjeti važnost ženine uloge u odgoju i formiranju vlastite djece i unučadi;
  • založiti se za ostvarenje smisla i poslanja ljudi starije životne dobi.
Majka u društvu
  • Posvijestiti kako majka daje vrijedan doprinos društvu već samim ispunjavanjem svojega majčinskog poslanja, jer rađa i odgaja nove članove društva, a potom i po djelovanju u društvu koristeći svoja znanja, talente i sposobnosti.
  • Razvijati svijest o vrijednosti svakodnevnih kućanskih poslova i načinima posvećenja radom.
  • Otkriti osobna područja u kojima se najbolje može očitovati ženski »genij« i osnažiti se za društveni angažman.

Grčka crkva štuje Klaudiju Prokulu, Pilatovu ženu, kao sveticu 27. listopada (sv. Prokla), a etiopska 19. srpnja (sv. Abrokla).

Policajac zaustavi svećenika, obavi alkotest i kaže mu: – Velečasni, vi ste pili! – Dobro, jesam malo. Ali oprostite mi. – Dobro, opraštam Vam, a za pokoru ćete mi dati 300 kuna!

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)