Duhovno majčinstvo

• Otkriti bogatstvo duhovnoga majčinstva i naglasiti važnost duhovne dimenzije majčinstva.
  • Analizirati važnost međugeneracijskog odgoja i ulogu baka u duhovnom razvoju djece.
  • Posvijestiti pomoć i potporu koju redovnice, koje žive duhovno majčinstvo, mogu pružiti majkama u razvoju duhovne dimenzije njihova majčinstva
Veličina: 224.78 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Svetost - cilj majcinstva
  • Posvijestiti da smo svi pozvani na svetost, a da ulaskom u brak žene biraju i majčinstvo kao put osobnog posvećenja, ali i pružanja pomoći djeci na njihovom putu.
  • Razmisliti o osobnom napretku od početka kateheza i o onome na čemu još valja raditi, bilo samostalno bilo uz pomoć duhovnoga vodstva.
  • Posvijestiti povezanost duhovnosti i duhovitosti koja pomaže rastu u poniznosti.
Majka u Crkvi
  • Vrednovati majčinstvo i majke u Crkvi polazeći od toga da one ponajprije svjedoče svojim životom, a zatim i svojim darovima i talentima.
  • Otkriti svoje darove i talente kako bi ih, sukladno uvjetima, mogle staviti u službu župne zajednice i Crkve tako da pritom ne štete vlastitoj obitelji.
  • Istražiti moguća konkretna djelovanja u crkvenoj zajednici (molitvene zajednice, karitativno djelovanje, misijsko poslanje, volontiranje, virtualna okupljanja poput Facebook skupine i portala www.zenavrsna.com itd.)

Deva, najveća pustinjska životinja, je pripitomljena prije čak 6 000 godina.

– Ivice, jesi li znao sva pitanja na ispitu? – Jesam. – Pa kako onda nisi položio? – Nisam znao odgovore.

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)