Četiri sina i kćer – pps

Četiri sina i kćer – pps

Četiri sina i kćer – poučna priča za razmišljanje

Jedan je bračni par odlučio da nikome neće otvarati vrata prvoga dana braka. Došli su njegovi roditelji i vrata su ostala zatvorena. Nakon nekoliko sati došli su njezini roditelji. Uprkos dogovoru žena je otvorila vrata. Muž na to nije rekao ništa…

Veličina: 448.11 KB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Zar nije smiješno – razmišljanje (pps)

Zar nije smiješno – razmišljanje pps

Zar nije smiješno kako nam 10 kn izgleda puno kada ih dajemo u crkvi,
a tako malo kada pođemo u trgovinu.

Zar nije smiješno kako nam izgleda dug jedan sat u molitvi pred Bogom.
A kako je kratko tih 60 minuta kada se igramo, gledamo TV, kartamo ili sjedimo u kafiću.

U potrazi za pravdom – pps

Potraga za pravdom – pps priča za razmišljanje

Kratka priča koja potiče na razmišljanje o životu i smrti. Jednog se dana sokol obruši na skupinu malih ptića i učini pokolj. (…)

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

Poslije sprovoda svi dolaze ožalošćenom udovcu. Samo što su sjeli počne strašno nevrijeme s grmljavinom. Udovac s dubokim uzdahom reče: ‘Evo, upravo je stigla gore.’

Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima. (Latinska poslovica)