Znak pomirenja - priča iz života Masaija Novo!

U plemenu Masai žive po mnogo čemu zanimljivi stočari i lovci. masai Dođe li svećenik k njima, podigne šator nekoliko kilometara dalje i prvom čovjeku koji naiđe dade busen svježe trave - znak života za stočare u tom polupustom kraju. Taj čovjek donese busen u pleme. I busen ide iz ruke u ruku, iz obitelji u obitelj. Ako je netko zavađen - busen mora zadržati, dok se ne osuši. Ako mu se busen do nedjelje ne vrati - svećenik ide dalje. Zna: mir je narušen. Ne može slaviti misu. A kako je s tvojim mirom? Gdje je tvoj busen trave?

Nepoznat autor

Ažurirano: 20. 05. 2020.

Svađa dvojice monaha

Bila jednom dva monaha, koji su punih četrdeset godina živjeli u istom samostanu, a da se nijednom nisu posvađali.

Kumba Mela, indijski vjerski festival koji traje mjesec dana, najveće je okupljalište ljudi koji svijet poznaje.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)