Kako živjeti sigurnije – pps

Kako živjeti sigurnije – pps

20% nesreća događa se u automobilu, 17% kod kuće, 14% nesreća događa se pješacima na ulicama a 0, 0001% smrtnih slučajeva događa se u crkvi a prilikom čitanja Biblije još i manje. Zbog sigurnosti idite u crkvu i čitajte Bibliju.

Veličina: 671 KB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Kakav si kršćanin? – pps

Neki su kao kolica – treba ih gurati;
neki kao krijesnice – malo svijetle pa se ugase;
neki su kao lopte – nikad ne znaš kamo će odskočiti.

Starci i vrijeme – pps o poštivanju starijih osoba

Kratka poučna priča o poštivanju starijih osoba posložena u prezentaciju.
Čekaonica je bila puna ljudi koji su čekali liječnički pregled. Starac priđe šalteru i upita sestru može li mu zakazati drugi termin jer nema vremena za čekanje.

U hramu Kalbher u Ujainu (Indija) postoji kip Shive koji pije alkohol.Tisuće Hindusa koji inače ne smiju piti alkohol svakodnevno hodočaste noseći sa sobom boce viskija koje upravitelji hrama daju Aghorima.

davidova_zvijezda_vjeronaukU staroj sinagogi, a može biti da je bilo i u crkvi, polovica okupljenih ustade za vrijeme molitve, a druga polovica ostade sjediti. Zbog toga je nastala takva svađa, da se rabin odlučio posavjetovati sa starcem od 98 godina, koji je bio jedan od osnivača sinagoge. Poveo je starcu predstavnike sukobljenih strana. Onaj koji je stajao za vrijeme molitve upita:”Je li običaj stajati tijekom molitve?” Starac odgovori: “Ne, to nije naš običaj.” Onaj čiji su pristaše sjedili reče: “Je li običaj sjediti za vrijeme molitve?” Starac će: “Ne, to nije naš običaj.” Na to se javi rabin: “Molimo Vas, pomozite! Nastao je pravi sukob, svi viču jedni na druge da ustanu ili sjednu…” “E TO JE NAŠ OBIČAJ!” – reče starac.

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)