Trgovina za roditelje – pps

Trgovina za roditelje – pps

Trgovina za roditelje – poučna priča o odgoju

Neki mladi roditelji došli su u trgovinu kupiti igračke za djevojčicu koja ja često bila sama u kući no umjesto igračke dobili su jedan pametan odgovor.

Veličina: 1.21 MB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Postoji li Bog, Lave? – pps

Grof Rajevski upita Lava Nikolajeviča Tolstoja: “Lave, kako da znam postoji li Bog?” – Sergeje Rajevski ti si znanstvenik i gledao si kroz mikroskop? – Da. – Jesi li se ikada zapitao zna li onaj mikrob postojiš li ti?
Kratka misaona prezentacija korisna osobito za vjeronauk u osmom razredu osnovne škole.

Račun majčinske ljubavi – pps

Kad počnemo činiti račune u osobnim i obiteljskim odnosima gotovo je.
LJUBAV je ili besplatna ili nije ljubav!

U Oxfordu u Velikoj Britaniji izgrađeno je 65 crkava. Svaki od 39 koledža ima kapelicu. Oltar u koledžu Corpus Christi pripisuje se Rubensu.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)