Škrinjica želja

Škrinjica želja

U jednoj je trgovini otkrivena davno zaboravljena škrinja na kojoj je pisalo “škrinjica želja”. Vlasnik trgovine postavio ju je na vidno mjesto i mnogi su izražavali svoje želje, no niti jedna se nije ostvarila sve dok u trgovinu nije došao prosjak….
Poučna priča posložena u zanimljivu prezentaciju.

Veličina: 1.65 MB
Ažurirano: 10. 09. 2019.

Armenske poslovice – pps

Tko govori istinu mora pred vratima imati spremnog konja i jednu nogu na pragu.

Daj budali posla i on će ti ga još više ostaviti. Ima stvari koje ne možeš napraviti sve dok ih ne naučiš, ali ima i onih koje ne možeš naučiti sve dok ih ne napraviš.

Ima riječi koje se ne mogu progutati ni sa žlicom meda.

Zanat – pps o odgoju

Perzijska mudrost o važnosti stjecanja znanja i vještina prenesena u pps.

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

Za vrijeme propovijedi, koja se poprilično otegla, župnik načas prekine govor uz ispriku: – Nadam se da mi nećete zamjeriti, zaboravio sam sat na stolu. Iz pozadine se čuje duboki muški glas: – Ne brinite, velečasni, u sakristiji imamo kalendar…

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)