Škrinjica želja

Škrinjica želja

U jednoj je trgovini otkrivena davno zaboravljena škrinja na kojoj je pisalo “škrinjica želja”. Vlasnik trgovine postavio ju je na vidno mjesto i mnogi su izražavali svoje želje, no niti jedna se nije ostvarila sve dok u trgovinu nije došao prosjak….
Poučna priča posložena u zanimljivu prezentaciju.

File Size: 1.65 MB
Ažurirano: 10. 09. 2019.

Prvi Martirologij (popis svetaca Crkve) objavljen je 1584. na zahtjev pape Grgura 13.

Vjeroučitelj pokušava objasniti djeci pojam ‘Božja providnost’. – “Zamislite da ljudi rade na crkvneom tornju i jedan padne a ništa mu se ne dogodi. Kako biste to nazvali?” – “Pa to je čista sreća.” – “A na primjer da sutradan opet isti čovjek padne i opet mu ništa ne bude.” – “To je slučajnost.” – “A što da isti čovjek padne s tornja i treći put i opet mu se ništa ne desi?” – “E pa to je već NAVIKA.”

Slušaj druge ili će te vlastiti jezik učiniti gluhim. (Indijska)