Grčko-rimska božanstva - pps

Grčko-rimska božanstva - pps

Prezentacija sa nekoliko božanstava iz starogrčke i starorimske religije. Korisno za vjeronauk i povijest u petom razredu.

Veličina: 968.5 KB
Ažurirano: 10. 09. 2019.

Isusovi suvremenici - pps

Prezentacija s kratkim prikazom osoba iz Isusova vremena: Ivan Krstitelj, Marta i Marija; Marija Magdalena; Petar i Andrija; Pavao; Herod; Poncije Pilat…

Glumac Russell Crowe, dobitnik oscara za najboljeg glumca 2000-e godine, u filmu Gladijator gladijatora je glumio s pravim ožiljcima na licu koje je zadobio kad se njegov konj uplašio i zbacio ga za vrijeme snimanja.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)