Saditi za budućnost – pps

Saditi za budućnost – pps

Neki je čovjek vidio kako njegov osamdesetogodišnji susjed sadi breskvu. Reče mu: “Ne očekuješ valjda da ćeš jesti breskve s toga stabla?”
Starac se nasloni na lopatu i odgovori: “Već sam star i zato znam da neću.

Veličina: 4.58 MB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Čovjek i novac – pps

Ako čovjek trči za novcem, zvaće ga pohlepnim,
ako ga pokuša zadržati, zvaće ga kapitalistom,
ako ga bezbrižno troši, zvaće ga rastrošnim,
ako ga nikad ne uspije steći, zvaće ga besposličarem…

Propovijed razbojnicima – pps

Prezentacija koja na duhovit način oslikava poteškoće svećeničkog zvanja. Budite lukavi kao zmije, a bezazleni kao golubovi – kako Biblija kaže.

U Japanu živi 452 tisuće katolika od kojih je 60 posto žena. Najveći broj ih živi u Tokiju, Nagasakiju, Osaki i Yokohami. Katoličku je vjeru u zemlju Izlazećeg sunca u XVI. st. donio isusovac sv. Franjo Ksaverski, apostol Indije, Japana i Kine.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )