Ljubav je dosjetljiva – pps

Ljubav je dosjetljiva – pps

Dosjetka jedne majke koja je lukavstvom uspjela povezati svoje dvoje djece jer ljubav jest dosjetljiva.

Veličina: 279.5 KB
Ažurirano: 07. 11. 2017.

Prijateljstvo – da ti mogu uhvatiti dugu pps

Ne mogu ti podići planinu ni uhvatiti dugu. Zato dopusti mi da budem ono što najbolje znam: prijatelj koji je uvijek uz tebe.

Što ljudi cijene – pps

Bio jedan dobar i pobožan brahman koji je živio od milostinje. Jednoga dana padne mu na pamet: „Poći ću tražiti milostinju odjeven kao parija (siromah)“.
Toga dana nitko mu ništa nije udijelio. Nakon što se sljedećeg dana odijenuo po pravilima svoje kaste i dobio hranu i druge darove zahvalio je svojoj odjeći jer je shvatio da se ljudi u stvari klanjaju tkanini koju je odijenuo.

U hramu Kalbher u Ujainu (Indija) postoji kip Shive koji pije alkohol.Tisuće Hindusa koji inače ne smiju piti alkohol svakodnevno hodočaste noseći sa sobom boce viskija koje upravitelji hrama daju Aghorima.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)