Odmori dušu 54 – pps za razmišljanje

Odmori dušu 54 – pps za razmišljanje

A što ako se ispostavi da je pogreška jedina stvar potrebna za dostizanje cilja? (Henry Ford)
Zahvalan sam svima koji su me odbili. Zbog njih sam uspio bez ičije pomoći. (A. Einstein)
Činjenica da imamo neprijatelja dokazuje dovoljno jasno da imamo i zasluga. (Berne)
Najjednostavnijim riječima, vođa je onaj koji zna gdje želi ići, ustane i ode. (John Erskine)

I izreke drugih mudrih ljudi posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 730.12 KB
Pregleda: 1909 Pregleda
Ažurirano: 17. 11. 2017.

Ljepota matematike – pps

Ljepota matematike – pps o Božjoj veličini

Neke matematičke jednakosti upućuju na veličinu Boga koji je izvor svih čuda.

preuzeto sa http://public.carnet.hr/~ahorvate

Iz života pustinjskih otaca – pps

Biti vedar, duhovit i radostan znači misliti na Boga i bližnjega.
Pustinjak je popravljao krov svoje ćelije a novak ga je promatrao. Kad je starcu to dodijalo upita ga: – Što gledaš? Želiš li naučiti kako se zabijaju čavli? – Ne, želim vidjeti što kaže pustinjak kad se čekićem udari po prstu.

I druge duhovitosti posložene u prezentaciju.

Crkvu Uskrsnuća na mjestu Isusova groba u stijeni podigli su vjernici u 4. st. Današnju Crkvu Svetoga groba podigli su križari 1149. godine.

Otac, programer, uči dijete govoriti… Kako kaže maca? – mijau, mijau… Kako kaže pas? – vau, vau… Kako kaže miš? – KLIK, KLIK…

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)