Budi najbolji – pps

Budi najbolji – pps

Ako ne možeš biti bor na vrhu brijega budi grm u dnu doline, ali budi najljepši grm u dnu doline.
Ako ne možeš biti grm budi trava…

Veličina: 520 KB
Ažurirano: 20. 11. 2017.

Budi dobar sa svima – pps

Zaboravi brojenje do 10 broji do 1000 prije nego što učiniš ili kažeš nešto što bi moglo pogoršati situaciju.

Euzebijeva molitva – pps

Ne daj mi Bože da budem neprijatelj ni jednoga čovjeka, ali da budem prijatelj svega što je trajno i vječno. (…)

Drevna Euzebijeva molitva iz 1. stoljeća.

Martin Luther izvjesio je 31. listopada 1517. na vrata katedrale u Wittinbergu 95 teza o oprostima, dogmama i uređenju crkve. Zanimljivo je da ovaj događaj u svojim djelima ne spominje ni jednom jedinom riječju.

Zaručnici došli na vjenčanje sa zakašnjenjem od oko sat vremena. Kad su napokon stigli župnik će ljutito: Sljedeći put vas neću čekati ni minute!!!

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)