Patrijarsi – Jakov Izrael – vjeronauk pps

Patrijarsi – Jakov Izrael – vjeronauk pps

Prezentacija o Jakovu Izraelu – igra otkrivanje slika s asocijacijom o patrijarsima. Korisno za vjeronauk u petom razredu osnovne škole – učenje kroz igru.

Veličina: 2.24 MB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Biblija – Sveto pismo – prezentacija o Bibliji općenito

Prezentacija o Bibliji. Korisno za djecu, osobito učenike petih razreda.

Hrvatski sveci i blaženici – pps

Hrvatski sveci i blaženici – prezentacija za vjeronak za učenike prvih razreda osnovne škole.

Časopis Association for Psychological Science objavio je 2010. rezultate psiholoških istraživanja koji pokazuju da smo prema ljudima koji su ljubomorni na nas ljubazniji i to prema onima koji su ljubomorni tzv. zlonamjernom zavišću više nego prema onima koji su benigno ljubomorni. Benigne ljubomore je ljubomora u kojoj je izražena motivacija za poboljšanje sebe, a kod zlonamjerne je ljubomore karakteristična želja da se uništi uspješna osoba.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)