Kako je biti preteča – pps došašće

Kako je biti preteča – pps došašće

Krčiš put, ranjavaš si stopala, zapinješ o trnje, izbijaš na čistinu.
A onda se povučeš u stranu, da prođe, da prođe drugi.

Veličina: 705.5 KB
Ažurirano: 07. 12. 2017.

Traži se Isus – pps došašće – Božić

Razmišljanje Stjepana Lice o slavlju Božića i božićnih blagdana u današnje doba u kojemu se zbog ispraznosti ovoga svijeta često zaboravlja i sam povijesni događaj Božića.

Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Starica je žurila putem kroz selo prema crkvi. Oborena pogleda, mrmljajući molitvu, krišom je pogledavala ljude: nevaljalci, pijandure, zavodnici, lopovi, lijenčine… Jednog dana vrata od crkve joj bijahu zatvorena…
Kratka, zanimljiva, misaona prezentacija prema B. Ferreru.

Godine 2005. tradicionalnim načinom su u Santiago de Compostelu stigle 94 tisuće hodočasnika. Hodočasnikom se smatra svatko tko u svetište dođe prešavši barem 100 km puta. U svetoj godini, tj. godini u kojoj je blagdan sv. Jakova u nedjelju, broj hodočasnika se utrostruči.

“Pero, jako si se promijenio. Puno si viši nego kad sam te zadnji put vidio; mršaviji si; kosa ti je smeđa a bila je crna…” “Ali ja nisam Pero, ja sam Ivan.” “Što? I ime si promijenio!?!”

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)