Od robovanja do služenja (ppt JT)

Veličina: 6.15 MB
Ažurirano: 26. 04. 2022.

Molitva Duhu Svetomu – pps

Duše Sveti udijeli nam dar mudrosti da naučimo cijeniti nebeska dobra. Duše Sveti daj nam dar savjeta da naučimo birati nebesku slavu.

Prva Crkva - ponavljanje u pps

Ponavljanje gradiva iz vjeronauka posloženo u prezentaciju.
Učenje kroz igru: asocijacije, spajanje parova, prepoznavanje slika, nadopunjavanje rečenica…

Zbirka “Biblija” Zadarske nadbiskupije jedinstvena je u Hrvatskoj, a među rijetkima je i u svijetu, jer sadrži 938 primjerka Biblije na oko 250 svjetskih jezika. Petrove poslanice pisane na papirusu u 3. stoljeću, dar pape Ivana Pavla II, najstarija je Biblija u Zbirci.

Nakon što je protumačio važnost pokajanja kao preduvjet za dobru ispovijed vjeroučitelj pita: “Što trebamo učiniti da bi nam Bog oprostio grijehe u sakramentu ispovijedi?” Ivica: “Sagriješiti!”

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)