Prepreke – pps

Prepreke – pps

U starim vremenima kralj je odredio da se nasred ceste postavi veliki kamen. Sakrio se i promatrao hoće li netko pokušati maknuti kamen s ceste… Poučna priča za vjeronauk i slobodno vrijeme posložena u prezentaciju.

Veličina: 1.16 MB
Pregleda: 2079 Pregleda
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Ulje od bakalara za psa – pps

Čovjek je počeo svom psu davati velike količine ulja od bakalara jer je čuo da je to dobro za pse. Svaki bi dan među koljenima držao glavu psa koji se bunio, silom bi mu otvarao usta i niz grlo mu izlio tekućinu.
Kratka poučna priča posložena u prezentaciju.

Muha i med – pps

Poučna priča posložena u prezentaciju.
“Više se muha uhvati na žlicu meda nego na sto litara octa.”

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Kuca Muji neko na vrata, on otvori, kad ono Smrt: ‘Došla sam vam uzeti dušu!’ Mujo: ‘Fato, dušo, došao neki čovjek u crnom po tebe.’

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)