Sreća nesreća tko zna – pps

Sreća nesreća tko zna – pps

Jedan je seljak imao sina jedinca i jednoga konja kojim je orao njivu. Kad je konj pobjegao svi su rekli: kakva nesreća. Samo je mudri seljak rekao: sreća, nesreća a tko to zna?

Veličina: 623 KB
Ažurirano: 11. 08. 2017.

Crvena ruža – pps

Crvena ruža – poučna priča o ljubavi prema majci pps

Lijepa pripovijest koja tjera na razmišljanje o prolaznosti života i važnosti pokazivanja ljubavi i malih znakova pažnje prema ljudima koji su ih zaslužili.

Profesor i lađar – pps

Profesor i lađar – poučna priča o pravim vrijednostima

Kratka poučna priča o životnim vrijednostima posložena u prezentaciju. Jedan je sveučilišni profesor pitao lađara poznaje li povijest i zaključio kako je ovaj izgubio trećinu života obzirom da povijest nije poznavao.

Stanovnik Zemlje prosječno potroši 50 kg papira godišnje, a u Republici Hrvatskoj papir čini čak 27% komunalnog otpada.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)