Bolja metoda – pps

Bolja metoda – pps

Bolja metoda – anegdota o međuljudskim odnosima – pps

Proslavljeni komedijaš Grock dobije pismo puno uvreda. Prijatelji mu preporuče tužiti autora pisma ali on je imao bolju metodu…

Veličina: 158.5 KB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Dekalog prijateljstva – pps

Deset zapovijedi prijateljstva.
” Ako te tvoj prijatelj ne potraži potraži ti njega!
Ne zaboravljaj obveze, a zaboravljaj uvrede!”

Nitko nije došao natrag – pps

Nitko nije došao natrag – pps poučna priča o zagrobnom životu

Dvije ribe zaplivaše morem. Jedna reče: vidiš onoga slasnog crva? On je privezan za udicu koju drži čovjek. Kad je povuče završiti će tavi. Druga odgovori: ne vjerujem u takve bajke jer nitko nije došao natrag da nam to ispriča… Isto tako ni iz pakla nitko nije došao natrag ali mi znamo da pakao postoji.

Židovi su u Isusovo vrijeme smjeli nekoga kamenovati, baciti u vatru, odsjeći glavu, baciti s hridine ili utopiti ali razapinjanje je bilo pridržano Rimljanima.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)