Loše navike – pps

Loše navike – pps

Loše navike – poučna priča pps

Bogati čovjek zatraži od starog učitelja da mu sina odvikne od loših navika. Učitelj povede mladića u šetnju po vrtu.
Poučna priča o opasnosti od loših navika i teškoćama odvikavanja posložena u prezentaciju.

Veličina: 552 KB
Pregleda: 2031 Pregleda
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Krede u boji – pps za vjeronauk i razmišljanje o životu

Snažna zanimljiva prezentacija o čovjeku koji je slikao na ulici i na odlasku dao svojim obožavateljima komadić kredu u boji. Upit što su učinili s komadićima svojih kreda poveznica je s vjerskim životom.

Salomonov prsten – pps

Salomonov prsten – poučna priča o životnim poteškoćama

Poučna priča o kralju Salomonu koji je naručio prsten na kojem će biti ispisane riječi prigodne u svakom trenutku. Zlatar je ugravirao
I TO ĆE PROĆI.

Stanovnik Zemlje prosječno potroši 50 kg papira godišnje, a u Republici Hrvatskoj papir čini čak 27% komunalnog otpada.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)