Premladi – pps

Premladi – pps

Poučna priča o poštivanju posložena u prezentaciju.

Mladima treba dati šansu.
Kratka poučna prezentacija.

Veličina: 762.5 KB
Ažurirano: 07. 11. 2017.

Ubuntu – kratka priča o solidarnosti pps

Ubuntu – kratka, poučna priča o humanosti i solidarnosti za vjeronauk na temu zajedništva i dobrih odnosa.
Antropolog je djeci jednog plemena u Africi predložio igru – tko pri dođe do drveta bit će nagrađen. Djeca su krenula, ali svi zajedno...

Priča o greškama – pps

Novinar je upitao znanstvenika zašto je toliko kreativniji od prosječnih osoba. Odgovorio je da je, u drugoj godini života pokušavao dohvatiti plastičnu bocu mlijeka iz hladnjaka, ali boca mu je ispala iz ruku i mlijeko se prolilo po podu.

Iz toga je shvatio da se ne treba bojati grešaka. Naprotiv, greške su samo dobra prilika za saznavanje nečega novog. To je i srž znanstvenih eksperimenata. Čak i ako eksperiment ne uspije, uvijek se može naučiti nešto vrijedno.

Stanovnik Zemlje prosječno potroši 50 kg papira godišnje, a u Republici Hrvatskoj papir čini čak 27% komunalnog otpada.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)