Zavoli ih – pps o zajedničkom suživotu

Zavoli ih – pps o zajedničkom suživotu

Anegdota o prihvaćanju životnih poteškoća.

Veličina: 1.1 MB
Ažurirano: 07. 11. 2017.

Bog odgovara na molitve – pps

Poučna priča o molitvi. Jedan se je brodolomac našao sam na pustom otoku. Sagradio je kolibu i krenuo u potragu za hranom. Tek nakon što je doživio i požar svoje kolibe shvatio da ga Bog nije napustio i da je uslišio njegove molitve.

Kuća mira – pps

– Dječak neki vidio je sliku koja je nosila naslov “Kuća mira”. Kako na vratima nije vidio kvaku pitao se kako ući…

Jedna legenda o datuljama kaže da je Alah ovo stablo napravio od gline koja mu je ostala nakon što je napravio Adama. Stablo je zaista blagoslovljeno, koristi se za ogrjev, od kore se plete užad, ograde i krovovi, košare, metle, torbe i sandale od lišća, sirup, čak i vrlo ukusno ali opojno vino, “kava” od prženih koštica.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)