Bog čini savršeno – pps

Bog čini savršeno – pps

Kralj koji nije vjerovao u Božju dobrotu, imao je roba koji bi u svim okolnostima uvijek rekao: ”Moj kralju, nemojte biti obeshrabreni, jer sve što Bog čini je savršeno. On ne čini pogreške!”

Zapamti: sve što Bog čini je savršeno. On nikada nije u krivu.”

Veličina: 122.87 KB
Ažurirano: 07. 11. 2017.

Pouka jednog leptira – pps

Počna priča koja kroz tegobe jednog leptira pripovijeda o smislu poteškoća i trpljenja u životu.

Zapitaj se – pps

Priča iz života Alberta Nobela o životnim vrijednostima. Jednom je Nobel vidio u novinama vlastitu osmrtnicu s naslovima umro je kralj eksploziva i trgovac smrti. Nije želio da ga po tome pamte pa je počeo raditi na postizanju mira u svijetu.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Kuca Muji neko na vrata, on otvori, kad ono Smrt: ‘Došla sam vam uzeti dušu!’ Mujo: ‘Fato, dušo, došao neki čovjek u crnom po tebe.’

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)