Pustinjak i stranac – pps o postojanju Boga

Pustinjak i stranac – pps o postojanju Boga

Prezentacija koja govori o Božjim tragovima u prirodi i kako iz njih možemo prepoznati Boga. Korisno posebno za vjeronauk u četvrtom razredu osnovne škole.

Veličina: 1.3 MB
Ažurirano: 08. 11. 2017.

Izbor – kratka priča za razmišljanje pps

Neki je čovjek teško podnosio životne nevolje te se potužio jednom mudrom čovjeku: “Ne mogu više! Život mi je postao nepodnošljiv.”

Čovjek uze šaku pepela, baci ga u čašu punu bistre vode koja je stajala na stolu i reče: “Ovo su patnje.” Voda u čaši se zamuti i pretvori u blato. …

Muha i med – pps

Poučna priča posložena u prezentaciju.
“Više se muha uhvati na žlicu meda nego na sto litara octa.”

Stanovnik Zemlje prosječno potroši 50 kg papira godišnje, a u Republici Hrvatskoj papir čini čak 27% komunalnog otpada.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)