Dva vuka u čovjekovoj nutrini – pps o savjesti

Dva vuka u čovjekovoj nutrini – pps o savjesti

U nutrini svakog čovjeka vodi se bitka – kao borba između dva vuka.
Koji na kraju pobjeđuje?

Veličina: 639 KB
Ažurirano: 13. 11. 2017.

O upotrebi – pps

Jedan proizvođač sapuna reče: kršćanstvo nije ništa postiglo, premda se propovijeda već 2000 godina još ima zlih i pokvarenih ljudi…

Ruka – pps B. Ferrero

Jedan dječak je otišao u kupovinu. Bio je vrlo napet. Trgovac, da bi ga umirio uzme veliku zdjelu s karamelama, otvori je i pruži dječaku. “Uzmi, maleni!”.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Kuca Muji neko na vrata, on otvori, kad ono Smrt: ‘Došla sam vam uzeti dušu!’ Mujo: ‘Fato, dušo, došao neki čovjek u crnom po tebe.’

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)