David kralj – pps ponavljanje gradiva

David kralj – pps ponavljanje gradiva

Ponavljanje gradiva o kralju Davidu. U prezentaciju su posložene igre: spajanje parova; otkrivanje slika; zaokruživanje; križaljke…
Posebno korisno za vjeronauk u petom razredu osnovne škole.

Veličina: 1.43 MB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Biblija asocijacije – pps ponavljanje gradiva

Devet asocijacija na temu Biblije posloženo u prezentaciju.
Korisno za vjeronauk za učenike viših razreda osnovne škole ili za župnu katehezu.

Stvaranje svijeta i čovjeka (2)

Prezentacija o stvaranju svijeta i čovjeka prema udžbeniku za vjeronauk četvrtog razreda osnovne škole.
U početku stvori Bog nebo i zemlju.

Židovi su Pilata tužili caru zato što je postavio zlatne grbove carstva na svoju palaču u Jeruzalemu što je vrijeđalo njihove vjerske osjećaje i Tiberije je naredio da se grbovi premjeste u Cezareju u kojoj je bilo glavno upraviteljevo sjedište.

Liječnik: “Morat ćete hitno na operaciju, sluh vam je strašno oslabio.” Župnik: “Molim vas odgodite za 3 mjeseca dok orguljašica ode u mirovinu.”

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)