Kralj s jednim okom – pps

Kralj s jednim okom – pps

Kratka priča posložena u prezentaciju
Jedan je kralj nudio veliku nagradu umjetniku koji će ga naslikati. Nitko se nije usudio jer kralj nije imao jednu nogu i jedno oko.

Jedan slikar ipak je naslikao kralja – u lovu kako nišani klečeći na jednom koljenu i gledajući jednim okom.

Veličina: 1.68 MB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Kako je umrla gospođa King – pps

Kako je umrla gospođa King? – pps o  nastajanju laži

Gospođa A gospođi B: Gdje je danas gospođa King? Da nije bolesna?
Gospođa B gospođi C: Gospođu zanima da gospođa King nije možda bolesna?
Gospođa C gospođi D: Čula sam da je gospođa King bolesna. Nadam se da nije ništa ozbiljno!

Poučna priča znati mjeru – pps

Prvoga dana nastave majka je htjela usaditi u glavu i srce svoga sina jednu životnu mudrost. Bilo je sunčano jutro pa je dječaka zaokupila njegovjako izdužena sjena koju je stvaralo jutarnje sunce. Osjećao se divom od desetak metara. Zanimljivo razmišljanje posloženo u prezentaciju.

U informatičkoj tvrtci Nutzwerk iz Leipziga vrijedi strogo pravilo prema kojem u uredima nema cviljenja i žaljenja. Pesimisti, grintavci i cvilidrete imaju pravo na dva uzdaha nezadovoljstva. Omakne li im se treći, put prema burzi širom im je otvoren. Dobro raspoloženje ključno je za uspješno obavljanje posla.

– Gdje ćeš za Božić? – Na ponoćku u župnu crkvu.

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)