Jesi li bogat ili siromašan – pps

Jesi li bogat ili siromašan – pps

Jesi li bogat ili siromašan – pps

Poučna priča za vjeronauk i razmišljanje o pravom bogatstvu i istinskom siromaštvu.

Veličina: 349 KB
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Istinita priča o rasizmu – prezentacija

Na letu između Johanesburga i Londona jedna gospođa sjela je pored čovjeka crne boje kože i zatražila promjenu mjesta za sjedenje. Stjuardesa je ubrzo riješila njen problem i pokazala gospođi gdje joj je mjesto.

Idi ti umjesto mene – prezentacija o molitvi

Kratka poučna priča o molitvi i osobnoj odgovornosti.

Jedan je čovjek imao običaj nedjeljom reći svojoj ženi: “idi ti u crkvu pa se moli i za mene i za sebe.”
Jedne noći je usnuo kako se sa svojom ženom našao pred rajskim vratima i začuo glas…

Svakog petka iz samostana sv. Spasitelja u Jeruzalemu kreće križni put Ulicom bola (Via Dolorosa) do Kalvarije osim prvog petka nakon Božića i ako je sam Božić u petak. U slučaju nevremena križni put je u crkvi.

Vračara će jednoj ženi: “Vidim u kartama da će vaš muž uskoro umrijeti…” “To znam”, odgovori žena, “a što kažu karte hoće li biti istrage?”.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)