Raspravljač – pps

Raspravljač – pps

Učitelj nikada nije raspravljao ni s kim, jer je znao da “raspravljač” traži potvrdu svoga mišljenja, a ne istinu. Tako je jednom, da dokaže besmislenost rasprave upitao svoje učenike: “Pada li kriška kruha na namazanu stranu ili ne?”

Veličina: 427.5 KB
Pregleda: 2011 Pregleda
Ažurirano: 31. 10. 2017.

Zašto ići u crkvu? – pps

Jedan je čovjek napisao u novinama: “Odslušao sam na tisuće propovijedi a niti jedne se ne sjećam, zato nema smisla ići u crkvu.”
Netko je na napis odgovorio…

Zaključivanje… – pps

Pogledaj prema gore i reci što vidiš. Astronomski, teološki, meteorološki… Ali što ti govori pogled u nebo?

U informatičkoj tvrtci Nutzwerk iz Leipziga vrijedi strogo pravilo prema kojem u uredima nema cviljenja i žaljenja. Pesimisti, grintavci i cvilidrete imaju pravo na dva uzdaha nezadovoljstva. Omakne li im se treći, put prema burzi širom im je otvoren. Dobro raspoloženje ključno je za uspješno obavljanje posla.

– Jesi li čuo da postoji život izvan neta? – Šališ se? Daj link!

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)