Deset stvari koje te Gospodin neće pitati – pps

Deset stvari koje te Gospodin neće pitati – pps

Razmišljanje o deset stvari koje nam se čine važne u životu, ali koje nisu bitne za spasenje i koje nas Isus sigurno neće pitati na Sudnjem danu.

Veličina: 222 KB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Nedjelja – poučna priča posložena u prezentaciju

Neki je seljak kudio susjeda što gubi vrijeme odlazeći u crkvu umjesto da radi nešto korisno.
Ovaj mu odgovori: “Što bi rekao da ja ako imam sedam kuna usput nekom siromahu dam šest?”
Kratka poučna priča o poštivanju 3. Božje zapovijedi.
Korisno za vjeronauk u četvrtom razredu osnovne škole.

Razboritost – pps

Nakon što je liječnik složenim operativnim zahvatom uspio starcu povratiti sluh ovaj to nije htio reći svojim ukućanima već je samo sjedio i slušao što govore o njemu.

Najstarija crkva u Portu (Portugal) Sao Martinho de Cedofeita nosi naziv “brzo napravljena” (cedofeita) jer je završena nekoliko mjeseci prije roka.

Drug učitelj ispituje: “Kako je nastao svijet?” -“Bog ga je stvorio” odgovori učenik. -“Ali Bog ne postoji!” – “Ma, rekli ste nam da ne postoji ali tada je još postojao.”

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)