Savjest – pps

Savjest – pps

Prezentacija o odgoju savjesti.
Poučna priča, citati iz udžbenika za 7. razred osnovne škole.

Veličina: 671.5 KB
Ažurirano: 13. 11. 2017.

Ljepota jednoga mrava – pps

Ljepota jednog mrava – prezentacija o ljepoti stvorenoga svijeta

Jednom zatvoreniku koji je godinama živio u samici jednog dana u ćeliju je ušao mrav. Nakon nekog vremena shvatio je da su bile potrebne godine izolacije kako bi uočio ljepotu jednog mrava.

Stuba više

Poučna priča o smislu životnih poteškoća.

Jednog je dana seljakov magarac pao u bunar.

Životinja je satima zapomagala dok je seljak pokušao dokučiti što učiniti.

U Bibliji je Abrahamova žena Sara opisana kao veoma lijepa u dobi od 65 godina, ali kako je doživjela 127 godina njene šezdesete odgovaraju našim tridesetim ili četrdesetim godinama.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)