Irski blagoslov – pps

Irski blagoslov – pps

Nek’ za tvoje ruke uvijek bude posla, nek’ ti se u novčaniku uvijek nađe novčić-dva, nek ti na prozorskom oknu sunce uvijek sja…

Veličina: 1.32 MB
Ažurirano: 20. 11. 2017.

Narodne poslovice – pps

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik.
Dobar slikar ne daje ime svojoj slici, loš mora.
Hvalisanje je početak sramote.
Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema.
I druge narodne poslovice posložene u lijepu prezentaciju.

Usporedba ps23 i TV kanala 23 – pps

Televizija je pastir moj ni u čem ja ne oskudjevam. Na kauču mekom i u fotelji ona mi daje odmora…
Razmišljanje o televizijskom programu prema 23 psalmu.

Posložili i poslali mladi župe sv. Andrije na Sućidru.

Michelangelo, Galileo Galilei, Macchiavelli i Rosini pokopani su u crkvi Santa Croce u Firenzi.

Jedan katolički svećenik i jedan rabin putovali vlakom. Kad je došlo vrijeme marende svećenik izvadi sendvić od kruha i salame i ponudi i svog suputnika. Rabin se zahvali i reče: “Ne smijem jesti svinjetinu, vjera mi brani.” “Ne znaš što propuštaš!” svećenik će na to i u miru pojede svoj sendvić. Kad je trebao izaći iz vlaka rabin, opraštajući se, reče: “Doviđenja i pozdravite svoju ženu.” “Ja nemam ženu, vjera mi brani” svećenik će na to. “Ne znaš što propuštaš…”

Živi s ljudima kao da te Bog gleda, a govori s Bogom kao da te ljudi slušaju. (Seneka)