Pape i Hrvati – pitanja za vjeronauk i opću kultutu u pps-u

Pape i Hrvati – pitanja za vjeronauk i opću kultutu u pps-u

Koji papa je poslao opata Martina da otkupi kosti salonitanskih mučenika i prenese ih u Rim? Kojega hrvatskoga kneza papa Ivan VIII. naziva „dragim sinom“? Koji papa je prvi posjetio hrvatske krajeve?

Veličina: 1.05 MB
Ažurirano: 01. 12. 2017.

Stari zavjet – pps izbaci uljeza

Vjeronauk kroz igru – izbaci uljeza, starozavjetne osobe.

Uljez se krije u pitanjima o starozavjetnim životinjama, zanimanjima, osobama, narodima, gradovima, rijekama, brdima…

Hrvatski sveci i blaženici – pps

Hrvatski sveci i blaženici – prezentacija za vjeronak za učenike prvih razreda osnovne škole.

U informatičkoj tvrtci Nutzwerk iz Leipziga vrijedi strogo pravilo prema kojem u uredima nema cviljenja i žaljenja. Pesimisti, grintavci i cvilidrete imaju pravo na dva uzdaha nezadovoljstva. Omakne li im se treći, put prema burzi širom im je otvoren. Dobro raspoloženje ključno je za uspješno obavljanje posla.

– Gdje ćeš za Božić? – Na ponoćku u župnu crkvu.

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)