Kralj s jednim okom – pps

Kralj s jednim okom – pps

Kratka priča posložena u prezentaciju
Jedan je kralj nudio veliku nagradu umjetniku koji će ga naslikati. Nitko se nije usudio jer kralj nije imao jednu nogu i jedno oko.

Jedan slikar ipak je naslikao kralja – u lovu kako nišani klečeći na jednom koljenu i gledajući jednim okom.

Veličina: 1.68 MB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Pouka od pingvina – pps (čudesno)

Kraljevski pingvini mogu samo zajedno izdržati hladnoću Južnog pola. Stvore krug i u sredinu stave mladunce i ženke. Mužjaci šeću okolo kako bi barem jedan dio puta bili u zavjetrini. A mi?

Violinist – najkraća priča o uspjehu pps

Violinist – kratka priča kako postati uspješan u pps-u

Jedan je svjetski poznati violinist otkrio tajnu svog velikog uspjeha…

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Razgovaraju dva šeika: “Meni se sviđaju sportski tipovi.” – prvi reče. “I meni isto. Jučer sam oženio rukometnu reprezentaciju.” – na to će drugi.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)