Žena iz pećine – pps

Žena iz pećine – pps

Poučna priča o pravim vrijednostima u životu.
Ne može se služiti Bogu i bogatstvu.

Veličina: 248.5 KB
Pregleda: 1924 Pregleda
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Dva zidara – pps o svladavanju životnih poteškoća

Prezentacija o traženju smisla u našim aktivnostima. Prema priči iz knjižice “Pričaj mi priču”.

Smisao života, komadići ogledala – pps

Jedan je svećenik gledajući komadiće razbijenog zrcala razmišljao kako je i on komadić velikog zrcala koje može odražavati svjetlo: istinu, razumijevanje, ljubav prema Bogu i čovjeku…

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Razgovaraju dva šeika: “Meni se sviđaju sportski tipovi.” – prvi reče. “I meni isto. Jučer sam oženio rukometnu reprezentaciju.” – na to će drugi.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)