Zaleđeno jezero – pps poučna priča

Zaleđeno jezero – pps poučna priča

Poučna priča Bruna Ferrera posložena u prezentaciju.

Veličina: 561.5 KB
Ažurirano: 07. 11. 2017.

Sivo-kestenjasti vrapčić – pps

Sivo-kestenjasti vrapčić – poučna priča o optimizmu

Bio jedan sivo-kestenjasti vrapčić koji se osjećao nesiguran jer su ga stalno mučila neka tjeskobna pitanja.

Dok je još bio u jajetu zabrinuto se pitao: Hoću li uspjeti probiti tako tvrdu ljusku? (…)

Vučica – stvari nisu kakve se čine – pps

Kad sam imao 20 i nekoliko u šumi sam našao mladunče i doveo ga k sebi. Susjedi su govorili da sve više nalikuje vučici i da je se riješim…
Priča koja potiče na razmišljanje kako nije sve onako kako se čini.

Jedino Michelangelovo djelo koje je napustilo Italiju za njegova života je mramorna Bogorodica s djetetom koja se nalazi u crkvi Notre Dame u Brugge-u u Belgiji. Katolički Brugge ukrašava 600 malih kipova Majke Božje od kojih je Michelangelova Bogorodica s djetetom najljepši.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)