Gospodinovo i čovjekovo – pps

Gospodinovo i čovjekovo – pps

Čije je sunce, nebo, zemlja, životinje…

Razmišljanje Stjepana Lice prema vjeronaučnom udžbeniku za četvrti razred osnovne škole.

Veličina: 783.5 KB
Ažurirano: 21. 11. 2017.

Osam tajni uspjeha – pps

Budi strastven u svemu što radiš. Ako ne voliš svoj posao i ne uživaš u njemu nikad nećeš u potpunosti uspjeti.

Radi marljivo svaki dan, cijele godine, na onome što voliš i uspjeh će sigurno doći.

Lijepa optimistična prezentacija.

Misli Propovjednika sina Davidova – pps

Ispraznost nad ispraznošću, veli Propovjednik, ispraznost nad ispraznošću, sve je ispraznost!
Daj da okušam užitak, i vidim što naslada pruža, rekoh u srcu svom, ali gle; i to je ispraznost.
Mnogo mudrosti – mnogo jada; što više znanja, to više boli.
Što je bilo, opet će biti, i što se činilo, opet će se činiti, i nema ništa novo pod suncem.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Razgovaraju dva šeika: “Meni se sviđaju sportski tipovi.” – prvi reče. “I meni isto. Jučer sam oženio rukometnu reprezentaciju.” – na to će drugi.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)