Ekumenizam - svjedočenje vjere u zajedništvu (ppt NR)

Veličina: 11.56 MB
Ažurirano: 08. 04. 2022.

Prva Crkva - ponavljanje u pps

Ponavljanje gradiva iz vjeronauka posloženo u prezentaciju.
Učenje kroz igru: asocijacije, spajanje parova, prepoznavanje slika, nadopunjavanje rečenica…

Ako ti je stalo do Crkve - pps

Ako ti je stalo do Crkve ne raspredaj odveć o njoj i ne pitaj koliko je u njoj baštine vječnosti a koliko naplavina vremena, nego ti budi crkva da Sin Božji kad dođe nađe vjere na zemlji.

Najduže svjetsko hodočašće je u Santiago de Compostelu, svetište sv. Jakova apostola u Španjolskoj. “Francuski put” dužine 800 km hodočasnici prelaze pješice, na konjima ili biciklom. Ako se krene iz Pariza, putem koji se skupa sa još 3 ujedinjuje u “Francuski put” duljina hodočašća je čak 2 000 km.

“Bože, daj mi mudrost da razumijem svoga šefa! Daj mi ljubavi da mu oprostim! Daj mi strpljenja da razumijem njegova djela! Ali dragi Bože nemoj mi dati snagu, jer ako mi daš snagu RAZBIT ĆU MU GLAVU!!!”

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)