Srce miša – pps prezentacija prema indijskoj basni

Srce miša – pps prezentacija prema indijskoj basni

Jedan je miš živio u neprestanom strahu od mačaka.
Čarobnjak neki sažalio se nad njim i pretvorio ga u mačku.
Ali miš je tada počeo strahovati od pasa.
Čarobnjak ga je onda pretvorio u psa, ali ovaj se počeo bojati pantere. …        indijska basna

Veličina: 1.13 MB
Ažurirano: 11. 08. 2017.

Izbor – kratka priča za razmišljanje pps

Neki je čovjek teško podnosio životne nevolje te se potužio jednom mudrom čovjeku: “Ne mogu više! Život mi je postao nepodnošljiv.”

Čovjek uze šaku pepela, baci ga u čašu punu bistre vode koja je stajala na stolu i reče: “Ovo su patnje.” Voda u čaši se zamuti i pretvori u blato. …

Pročišćivač srebra – pps

Majstor je jednoj ženi objasnio da je srebro pročišćeno u trenutku u kojem majstor u njemu vidi svoj odraz. Tako i Bog pročišćava čovjeka do trenutka dok u njemu ne vidi svoj odraz.

poslao Darko Pejković

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Post je kad jedeš a polako gutaš. (učenik drugog razreda)

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)